Главная » FAQ [ Добавить вопрос ]


Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо державний акт на право власності на земельну ділянку, загублено, яка процедура відновлення? дякую!

        Получен ответ..

Втрачені документи на майно! Що робити?

Доволі неприємна ситуація, коли одного прекрасного дня виявляється, що документи на квартиру чи будинок зникли. Або ще одна проблема, коли перед виїздом з дому ви не можете знайти свідоцтво про реєстрацію вашого «залізного коня»!

  Що робити в таких випадках?
Перш за все, не панікувати та заспокоїтись!
Відомості про ваше майно та, власне, і копії ваших документів зберігаються у органах, які їх видавали. А тому в переважній більшості випадків ці документи можливо відновити.

Знайте! Ця процедура платна. Вам доведеться оплатити вартість бланків та вартість послуг, які будуть вам надані органами реєстрації.

  Відновлення державного акта на право власності на земельну ділянку.
Для отримання дубліката державного акта на право власності на земельну ділянку вам необхідно зробити наступне:
  1. Опублікуйте в місцевій газеті оголошення наступного змісту: «Державний акт на право власності на земельну ділянку серії (вкажіть серію акта) № (вкажіть номер акта), виданий на ім’я (вкажіть своє ПІБ) вважати недійсним.»

  2. Зверніться до відповідного органу земельних ресурсів, повноваження якого поширюються на територію, на якій розташована земельна ділянка, із заявою про видачу дубліката державного акта.
У містах органи земельних ресурсів діють при виконавчих комітетах міських рад. У сільській місцевості – при районних державних адміністраціях.
У заяві вказується: де, коли і за яких обставин утрачено (зіпсовано) зазначений державний акт.
До заяви потрібно додати повідомлення про втрату зазначеного державного акта, опубліковане в місцевих засобах масової інформації.

Зауважте, що отримати дублікат державного акта на право власності на земельну ділянку може лише її власник.
Спадкоємці не можуть отримати дубліката державного акта на померлого власника. В такому разі потрібно звертатися до суду із позовом про визнання права власності на спадкове майно.

  Відновлення сертифіката на право на земельну частку (пай).
Указом Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» повноваження видачі громадянам сертифікатів на право на земельну частку (пай), покладені на відповідні районні державні адміністрації.
Для отримання дубліката сертифіката на право на земельну частку (пай), у першу чергу, необхідно звернутися до районної державної адміністрації, яка його видала.
У разі відмови у видачі дубліката сертифіката на земельну частку (пай) Вам потрібно звернутися із позовом до суду про визнання права на це майно.

  Відновлення втрачених документів на нерухомість.
Для отримання дубліката свідоцтва про право власності на нерухоме майно вам потрібно зробити наступне:
1. Опублікувати в пресі інформаційне повідомлення про втрату свідоцтва.
2. Звернутися до органу влади, який видав свідоцтво (у містах це виконавчі комітети міської ради, у районах – районні державні адміністрації).
До заяви обов’язково додається опубліковане в пресі повідомлення про недійсність втраченого або зіпсованого свідоцтва про право власності.

  Документи, що підтверджують факт переходу права власності на нерухоме майна від попереднього власника до нового (договори купівлі-продажу, міни, дарування тощо), як правило, видаються нотаріусами.
Видача дубліката або копії втраченого документа, виданого вище зазначеними посадовими особами, здійснюється державним нотаріальним архівом. До передачі в архів примірників документів дублікат втраченого документа видається нотаріусом, який посвідчував такий документ.

  Отримати дублікат свідоцтва про право власності на нерухоме майно може лише його власник.
Спадкоємці не можуть отримати ці документи. В такому разі також потрібно звертатися до суду із позовом про визнання права власності на спадкове майно.

  Відновлення свідоцтва про реєстрацію автомобіля.
Для отримання свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу Вам необхідно звернутися до відповідного РЕП (МРЕВ) ДАІ за місцем реєстрації автомобіля з завою про видачу дубліката свідоцтва.
Таку заяву може подати як власник автомобіля, так і особа, яка має доручення від власника на вчинення таких дій.

  РЕП ДАІ попередньо до бази даних АІС «Документ» вноситься інформація про втрату (викрадення) свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічного паспорта), про що у заяві робиться відповідний запис та ставиться підпис уповноваженої особи РЕП ДАІ із зазначенням дати та часу внесення інформації до бази даних АІС.
До матеріалів справи долучається пояснення власника транспортного засобу щодо його втрати або постанова (довідка) органу внутрішніх справ про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом викрадення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічного паспорта) або довідка про порушення кримінальної справи.

  Відновлення свідоцтва про реєстрацію трактора.
Для відновлення втраченого свідоцтва про реєстрацію трактора Вам необхідно звернутися до Інспекції державного технічного нагляду за місцем реєстрації трактора із заявою про видачу дубліката свідоцтва.
До заяви слід додати наступні документи:
• документи, що підтверджують сплату передбачених законодавством податків, а також зборів за послуги, що надаються інспекцією;
• копію паспорта;
• копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
• копії документів, що посвідчують особу представника власника та його повноваження;
• інші документи у випадках, визначених «Порядком відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів».

Добавил: Олена (nix)

Що означає у характеристиці земельної ділянки на кадастровій карті України такі визначення, як "зона" і "квартал"?

        Получен ответ..

   Кадастровий квартал — компактне об'єднання земельних ділянок у населеному пункті, яке обмежене інженерними спорудами або природними межами. Сукупність кварталів у населеному пункті об'єднується у кадастрову зону.

Номер кадастрового кварталу, у якому розташована земельна ділянка, є складовою частиною кадастрового номеру земельної ділянки.

   Квартал — це найменша одиниця кадастрової зони. В кадастровий квартал можуть входити невеликі населенні пункти, квартали міської або селищної забудови та інші обмежені природними і штучними об'єктами території. Наприклад, в Празі відомими кадастровими кварталами є Нове мєсто, Старе місто, Карлін, Жижков, Виногради, Нусле, Вишеград.

   Закон України "Про Державний земельний кадастр" дає наступне визначення: "Кадастровий квартал — компактна територія, що визначається з метою раціональної організації кадастрової нумерації та межі якої, як правило, збігаються з природними або штучними межами (річками, струмками, каналами, лісосмугами, вулицями, шляхами, інженерними спорудами, огорожами, фасадами будівель, лінійними спорудами тощо).

  Кадастрова зона - це сукупність (об’єднання) земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів на території сільської ради або об’єднання кадастрових кварталів у населених пунктах. Номер кадастрової зони складається з двох чисел.

Добавил: Анатолій Романюк

Який термін реестраціїї документів на дачну ділянку,документи подавали18,112014,номер3В-4601817282914,прийшла відмова(відсутня функціональністьпо архівації)

        Получен ответ..

мабуть, якість недоліки у електронному файлі. Зверніться до розробника техдокументації

Добавил: КуркаРоман

Как обозначить точные границы своего земельного участка,возможно ли это сделать через GPS если да то где мне взять координаты этих границ?За ранее спасибо за ответ!

        Получен ответ..

Привязку к местности делают геодезисты. Называется: вынос границ в натуру (на местность).

Это специальная процедура. Самостоятельно вы границы не определите. Если возникла спорная ситуация с соседом, первое что нужно сделать, это вызвать геодезистов.

Также смотрите Как обозначить границы участка

Добавил: Глушков Александр Николаевич

Что значит ответ при введении кадастрового номера: "Ведомостей о земельном участке нет",но при этом высвечивается, в каком районе он находится?

        Получен ответ..

Для вопросов связанных с электронной картой и базой данных, нужно заполнить специальную форму. Перейдите по ссылке, и найдите надпись "Зворотній зв'язок".
 

Добавил: Помаз Светлана Викторовна (lanapomaz1967)

Скажите, пожалуйста, где хранится техническая документация, которая оформляется при приватизации земельного участка?

        Получен ответ..

Все данные заносятся в обменный файл, который попадает в БАЗУ ДАННЫХ ГосЗемАгенства, при дальнейших землеустроительных работах его из этой базы берут и используют далее.

Добавил: Помаз Светлана

Добрый день,подскажите пожалуйста,кадастровый номер у нас есть,а информации об земельном участке на карте нет,что это значит?Как проверить информацию внесен ли он в Кадастровый реестр?

        Получен ответ..

Для вопросов связанных с электронной картой и базой данных, нужно заполнить специальную форму. Перейдите по ссылке, и найдите надпись "Зворотній зв'язок".

Добавил: Каряка Алла Викторовна

Выдается ли владельцу техническая документация вместе с Госактом на землю? Является Госакт основным и единственным документом, подтверждающим право на землю или нет?

        Получен ответ..

Что такое техническая документация можно ознакомиться по ссылке.

С правом собственности на землю, ознакомтесь тут.

Добавил: Помаз Светлана

Подскажите,почему при оформлении заявки постоянно пишет код не верен?Пробовали раз 5!По этому и задала вопрос сюда!Как найти данные об участке?

        Получен ответ..

Возможно сервер перегружен, попробуйте позже.

Добавил: Каряка Алла Викторовна

Здравствуйте! У нас был (есть) дачный участок, оформлен на моего отца. После смерти отца, моя мама, без согласия меня и брата (мне было 20 лет, брату 24), за символичную плату продала (отдала) документы на землю соседям по участку. На сколько мне известно, то ничего не подписывалось и не оформлялось. Я так понимаю, что я могу в местных органах земельных ресурсов узнать, кому принадлежит данная земля? И если она принадлежит моему отцу, то через суд оформить право на наследие на нас. И потом восстанавливать «потерянные» документы? Спасибо!

        Получен ответ..

Утраченные документы на земельный участок можно восстановить и получить дубликаты в тех организациях, в которых они были оформлены.

Садоводческую книжку восстанавливают бухгалтер и председатель кооператива, если земля приватизирована - обращаетесь в земресурсы этого района или ЕГРП (Единый Государственный Реестр прав на недвижимое имущество и сделок с ним), там хранится второй экземпляр госакта. Там же можно узнать, проходили ли сделки по данному участку.

Для этого потребуется заявление собственника или нанимателя и документы, удостоверяющие личность. Любая организация в настоящее время работает на хозрасчете, поэтому оплата государственной пошлины за услуги - обязательная статья расходов при восстановлении документов.

Выписка из ЕГРП — документ, который подтверждает наличие или отсутствие зарегистрированных прав собственности на объект недвижимости, а также ограничений или обременений, связанных с ним. Выписка из ЕГРП позволяет получить информацию по объекту недвижимости прежде, чем заключать сделку по передаче прав собственности на него.

Чтобы получить выписку из ЕГРП требуется заполнить заявление с просьбой предоставить информацию и оплатить пошлину.

Добавил: Дмирий